PARKETLENTĖS

Gamintojo NEW WAY WOOD produkcija

Apie parketlentes
Kas yra gera parketo lenta? Parketas yra ekologiškas, patikimas ir prabangus. O dabar išsamiau – kaip sužinoti, kuo laminatas skiriasi nuo parketo lentos. Kiekviena parketo lenta susideda iš kelių sluoksnių. Daugiasluoksnėje konstrukcijoje yra statmenai suklijuotos lentos. Tai leidžia parketui tarnauti daugelį metų.
Išsamiai išvardijame, ką sudaro parketlentė. Pradėkime nuo viršaus. Taigi, norint apsisaugoti nuo išorinių poveikių, viršutiniu sluoksniu (tiksliau, keliais sluoksniais) tepamas specialus lakas arba aliejinis vaškas. Toliau – vertingas lukštas. Pavyzdžiui, tai gali būti ąžuolas, bukas ar uosis. Šio sluoksnio storis yra apie 4 milimetrus.
Lamelės, kitaip siauros lentos iš eglės ar pušies sudaro centrinį parketo sluoksnį. Jie turi šoninį griovelio tipo laikiklį, skirtą prijungti prie gretimos lentos. Šis sluoksnis yra statmenas ankstesniam.


Žemiausias sluoksnis, užtikrinantis konstrukcijos stabilumą, naudojama eglės ar pušies fanera, kurios storis nuo 1 iki 2 mm. Jo pluoštai yra išdėstyti taip pat, kaip ir vertingų medienos rūšių pluoštai išoriniame sluoksnyje.


Dabar atkreipkite dėmesį į parketo pranašumus
Ši danga labai gerai apsaugo nuo išorinio triukšmo, nes yra pagaminta iš natūralios medienos. Be to, ji nepritraukia dulkių. Lakas arba aliejinis vaškas, naudojami pramoninėmis sąlygomis, yra labai patvarūs ir nekenksmingi. Jis neturi toksiško formaldehido. Parketą galima šlifuoti ir daug kartų restauruoti. Kuo storesnis jo viršutinis sluoksnis, tuo daugiau kartų tai galima padaryti. Parketo lentos išvaizda nepalyginama su niekuo – ji atrodo elegantiška ir stilinga. Natūralios medienos tekstūra turi nepakartojamą grožį. Parketo lentą lengva pakloti, ją taip pat lengva prižiūrėti. Jei jūsų interjeras dekoruotas klasikiniu stiliumi, tuomet tereikia pakloti parketlentes. Jos puikiai atrodys šalia marmurinio židinio, auksavimo ir tinkų, gražiai derės su paveikslais ant sienų ir antikvariniais baldais. Jei interjeras yra dekoruotas vienu iš šiuolaikinių stilių (modernus, šiuolaikinių technologijų) – čia parketlentės puikiai tiks. Dėl mūsų siūlomų parketlenčių spalvų, tekstūrų ir raštų gausos, visada išsirinksite ir suderinsite prie esamo interjero dizaino.


Lakuotos ar alyvuotos parketlentės
Sparčiai populiarėja alyvuotos parketlentės, kadangi, skirtingai nei lakas, alyvuotas paviršius nesudaro matomos blizgios apsauginės plėvelės ant medžio paviršiaus, o įsigeria į jį, leidžia jam kvėpuoti. Alyvuotas paviršius atrodo kur kas natūraliau nei lakuotas, suteikia patalpai jaukumo. Alyvuotas parketlentes reikia dažniau atnaujinti, tačiau tai labai paprasta ir nebrangu, nebūtina atnaujinti visą plotą skirtingai nei lako atveju. Intensyvaus naudojimo patalpose turėtų būti ne lakuotos, o alyvuotos parketlentės, nes jas lengviau atnaujinti. Alyvuotų grindų nereikia šlifuoti – tik nuvalyti, leisti išdžiūti ir vėl alyvuoti. Galiausiai, basomis ant alyvuotų grindų maloniau, nes jaučiamas natūralus medis – alyva įsigeria į jį, ir nelieka plėvelės. Lakuotos parketlentės yra populiarios dėl paprastesnės eksploatacijos, lengvesnės priežiūros bei didesnio atsparumo dilimui.


Produkto kaina
Visi mano, kad parketas yra brangesnis nei laminatas. Nors tai ne visai tiesa. Taip pat svarbu, kas pagamino šią medžiagą. Ir dar svarbiau, iš kokių komponentų jis pagamintas. Daug kas priklauso nuo laminato klasės. Kuo tvirtesnė jo danga, tuo brangesnė. Taigi aukštos kokybės laminatas gali kainuoti brangiau nei vidutinis parketas. Parketo lenta taip pat gali labai skirtis. Galų gale, jis turi skirtingą viršutinį lako sluoksnį ir storį. Daug kas priklauso nuo medienos, iš kurios ji pagaminta. Jei ant parketo lentos yra šakelių, tai nebus brangu. Bet jei jis pagamintas iš puikios medienos, neturinčios nei vienos šakos, tokio parketo kaina gali būti labai didelė.


SELECT (A klasė) – leidžiamos sveikos šakos, kurių dydis iki 5mm ne arčiau kaip 20mm nuo lentos krašto;
NATURE (B klasė) – leidžiamos sveikos šakos iki 30mm, iškrentančios – iki 10 mm dydžio, nekeičiant spalvos, ne arčiau kaip 20 mm nuo lentos krašto;
RUSTIC (R klasė) – leidžiamos sveikos šakos iki 60 dydžio, iškritę iki 30 mm ir sveika šerdis. Parketlentės gaminamos su įlaida ir išdroža iš keturių pusių, todėl yra lengvai montuojamos ir užtikrinamas stabilumas. Pasirinktinai galimas galo užpjovimas – stataus kampo (1) arba nuožulna (2) nuimta 45 laipsnių kampu.


Parketlenčių kaina nuo 65 €/m² iki 81 €/m²


Parketlentės išmatavimai – 180*2200/2000/1800*14 mm.


Parketlenčių matmenys


180*1800*14mm - 2,592 m²/pak

180*2000*14mm - 2,88 m²/pak

180*2200*14mm - 3,168 m²/pak


Gamintojas: LLC ''New way wood'' , Ukraina


Sertifikatas